Serwis informacyjno-usługowy dla administracji

O Akademii

Dowiedz się, jakie działania aktualnie realizujemy.

W celu usprawnienia zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Logistyki i Magazynowania realizują projekt, którego efektem będzie zintegrowana platforma, która połączy usługi rejestru CEIDG z usługami serwisu www.biznes.gov.pl.

Dla urzędnika oznacza to, że:

  • będzie korzystał ze zmienionej aplikacji dla urzędników;
  • zmodyfikowane będą formularze CEIDG;
  • zmieni się sposób korzystania przedsiębiorców z CEIDG.

Dla przedsiębiorcy oznacza to, że:

  • za pomocą jednego Konta Firmy zaloguje się do wielu usług publicznych;
  • usługi wpisu do CEIDG będą bardziej dostępne;
  • w jednym miejscu znajdzie informacje o usługach, procedurach i objaśnieniach prawnych;
  • będzie mógł korzystać z elektronicznego kontaktu z Rzecznikiem MŚP;
  • pełnomocnicy i pracownicy firm również będą mogli realizować usługi online w łatwiejszy sposób.

Bardzo prawdopodobne jest, że w związku z nowym projektem, pojawią się pytania przedsiębiorców o to, w jaki sposób korzystać z usług online lub jak wypełniać dokumenty. Aby szczegółowo wytłumaczyć, na czym będą polegać zmiany, Ministerstwo Rozwoju i Technologii realizuje od 2020 roku szkolenia i webinaria dla urzędników. Ponadto na stronie www.akademia.biznes.gov.pl pojawią się dedykowane materiały o nowych rozwiązaniach. Przygotujemy też interaktywne materiały, które ułatwią urzędnikom korzystanie z nowej aplikacji.

Podczas trwania projektu będziemy pytać urzędników o to, jakie zmiany powinniśmy wprowadzić, będziemy prowadzić badania i organizować ankiety. Już teraz zachęcamy do przesyłania uwag do funkcjonowania CEIDG, aplikacji dla urzędników, wniosków CEIDG na adres e-mail: gov@ilim.lukasiewicz.gov.pl.

Informacja o projekcie:

Projekt jest dofinansowany z Funduszy Europejskich, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, oś priorytetowa II E-administracja i otwarty rząd, działanie 2.1 Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych.

Czy ta strona była przydatna?

Metryka

Opublikowano
Zaktualizowano
ID artykułu
001884

Portal nadzorowany jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Partnerzy projektu: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny, Krajowa Izba Gospodarcza. Projekt jest współfinansowany z Programu Polska Cyfrowa ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i jest kontynuacją projektu pt.: "Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej" finansowanego z Programu Innowacyjna Gospodarka oraz projektu "Uproszczenie i elektronizacja procedur" finansowanego z Programu Kapitał Ludzki.

Artykuły zamieszczone w serwisie GOV.PL, w których nie podajemy żadnych dodatkowych informacji na temat praw autorskich, należą do informacji publicznych i udostępniamy je bezpłatnie. Korzystanie z nich, niezależnie od celu i sposobu korzystania, nie wymaga zgody Ministerstwa. Dostępne są w ramach licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska. Serwis Biznes.gov.pl używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie. Zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki i zablokować te pliki.